Středa, 29 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a Návody5 kroků pro krásnější pleť: Změňte návyky, které jí škodí, toto jsou...

5 kroků pro krásnější pleť: Změňte návyky, které jí škodí, toto jsou naše ověřené rady nad zlato

O pleť je třeba pečovat jako o miminko. Jak na to?

Každá žena touží po krásné pleti. Některé mají to štěstí, že jim příroda nadělila dokonalou hebkou tvář bez problémů, ale většina patří do tábora bojovnic, které se snaží alespoň z části k té dokonalosti přiblížit.

K tomu, aby bylo o vaši pleť dobře postaráno, potřebujete dodržovat několik základních bodů v péči o ni. Držte se těchto rad a vaše pleť vám poděkuje.

1) Správné produkty
V první řadě dbejte na to, jaké produkty na pleť nanášíte. Žádná Indulona, ​​Nivea, či jiné levné produkty na vaší tváři nemají co dělat. Možná si myslíte, že obyčejný krém vám nemůže uškodit, ale opak je pravdou. Čím dříve se začnete o svou pleť starat, tím lépe.

Proto je důležité brát v úvahu složení produktů, které si na tvář nanášíte. Vyhněte se parfémovaným produktům, esenciálním olejům či přípravkům, které obsahují alkohol.

Možná byste to nečekali, ale nespočet produktů na pleť, které v běžných obchodech najdete, minimálně jednu z těchto látek obsahují. Alkohol vaši pleť dráždí a vysušuje, parfémy také působí jako alergen a esenciální oleje sice krásně znějí, ale ucpávají póry a jsou také častokrát velmi aromatické, čili po nich můžete mít reakci.

2) Dostatečná hydratace zvenčí i zevnitř
Ano, budeme se opakovat, ale hydratace je klíčem k úspěchu, i co se týče výživy vaší pleti. Hodně vody a hydratační krémy vám zaručí, že vaše pleť bude vypadat zdravě a mnohem lépe se na ni budou nanášet ostatní produkty.

Když je vaše pleť dehydratovaná, je to vidět nejen na jejím vzhledu, ale pocítíte rozdíl i při aplikacích jiných produktů, které však v případě špatně hydratované pokožky nemají ani zdaleka takový účinek, jaký by měly mít.

Proto se vám možná často stává, že si koupíte nějaký produkt, který slibuje zázraky, ale vy ovšem žádný rozdíl nevidíte. Nemáte-li pleť dostatečně hydratovanou, nečekejte, že jiné produkty, které již řeší povrchové věci na pleti, budou fungovat.

Hydratace je number one v péči o pleť. Sice se o tom často píše, málokdo reálně dodržuje správný pitný režim, jestli hledá opravdu dobré krémy na pleť.

3) Masáž obličeje
V posledních letech se do trendů dostaly různé masážní přístroje či nástroje k tomu, abyste si vaši pleť kromě vyživení prokrvovali i rukama či například pomocí Face rolleru či Gua shi. Lymfatický systém je nesmírně důležitý u každého z nás. Lymfa, která prochází přes obličej také potřebuje vyčistit a správnými pohyby a produkty si ji umíte čistit i sami doma.

Masáž obličeje pozitivně ovlivňuje prokrvení, což způsobuje lepší elasticitu, vytváření kolagenu, zmírnění vrásek a vypnutí pokožky na tváři. Co to znamená? Pomocí masáže si umíte ubrat věk, dokonce si umíte změnit i rysy obličeje.

4) Séra a oleje
Kromě dobrých krémů, přístrojů a masáží jsou důležitá i séra na obličej, kterých je na trhu nesmírně mnoho. Séra proti vráskám, k hydrataci, proti akné, proti pigmentovým skvrnám či různé peelingové produkty, které jsou také velmi důležité, protože odumřelá kůže se z obličeje musí nějak dostat a určitě ne kávovým peelingem, který vám podráždí pleť.

Nejlepší jsou chemické peelingy nebo různé kyseliny. Je však třeba vědět, jak je správně používat. Nezapomínejte, i po sérách je třeba pleti dodat hydrataci pomocí krému. Velmi dobrý je například Retinoil, Nikotnamid se zinkem, vitamín C, kyselina hyaluronóva a různé jiné. Třeba si najít produkty, které budou vyhovovat vaší pleti.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články