Středa, 29 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomePro ŽenyMódní faux pas a dokonalý outfit: Takhle je vidí známá slovenská návrhářka...

Módní faux pas a dokonalý outfit: Takhle je vidí známá slovenská návrhářka Ida Sandor!

Žijeme ve světě, kdy můžeme kombinovat všechno se vším, říká známá návrhářka Ida Sandor.

Ida Sandor patří mezi top návrhářky slovenské módní scény. Působí v Košicích, ale svou tvorbu často prezentuje iv Bratislavě či dokonce ve světě. Miluje minimalismus a svou práci dělá srdcem a nikdy nebyla motivována slávou.

Ráda tvoří netradiční kousky z nevšedních látek. V rozhovoru pro Diva.sk prozradí, co ona považuje za módní faux pas, jaké kousky by podle ní měla mít žena v šatníku, ale také to, jaká byla její cesta za úspěchem.

Jda, jak jsi začala s návrhářstvím?

Vždy jsem se zajímala o módu. Začínala jsem však velmi dávno, když jsme neměli internet a nebyly dostupné informace, tak jako dnes. Stát se návrhářem a mít blíže k módnímu světu bylo v té době přímo nedosažitelné. Začalo to tím, že jsem uměla šít, háčkovat a podobně. Nejprve to bylo takové šití pro barbie. Šila jsem z netradičních materiálů, například jsem vytvořila pro panenku outfit z barevného nafukovacího barevného míče.

Později jsem se doslechla o soutěži pro návrháře s názvem Mladý módní tvůrce, kterého jsem se zúčastnila. V té době mě bavili dělat takové kreativní nevšední a často i nenositelné kousky. Tvořila jsem z juty, která je už dnes naprosto běžná, ale tehdy to nebylo známo.

Pak už to šlo postupně. Vždy jsem dělala svou práci srdcem. Přišla mi do života jedna žena, která dohazuje slovenské návrháře na čínský fashion week. První rok je moje tvorba oslovila, takže mě pozvali na další dva ročníky.

Vždy mě bavilo vytvářet něco jiného, ​​často na tom velmi dlouho pracuji, ale miluji to. Mám ráda minimalismus a ráda si hraji s látkami, a zkouším nové věci.

Máš nějaké návrhářské sny?

Ano, mám jeden velký sen. Chtěla bych dělat sportovní módu. Spolupracovat s nějakou velkou značkou a navrhovat pro ně oděvy a dělat sportovní kousky. Aktuálně se soustředím na rozjetí e-shopu, to je takový krátkodobý sen, který se již realizuje.

Považuješ jako návrhářka něco za módní faux pas?

Žijeme ve světě, kdy můžeme kombinovat vše se vším, samozřejmě je třeba mít pro to i nějaký cit. Je to něco, co člověk má nebo nemá. Nedá se to naučit. Když má žena na módu nadání, umí zkombinovat věci i ze sekáče.

Někdy jsem i já sama překvapená z kombinací, které lidé vymyslí. Já osobně nemám ráda, když je v outfitu všechno velmi odhaleno. Mohou být mini šaty, ale ať mají třeba holá záda, ale ne dekolt. Podle mě bych o faux pas mluvila jedině v případě, že si žena dá nějaké krátké tričko a legíny, spíše jde o takové estetické věci, jednoduše když je něčeho příliš.

Co by podle tebe nemělo chybět v šatníku žádné ženy?

To je podle mě na pocitu každé ženy. Pro někoho jsou to malé černé šaty, pro jiné zase bílá košile. Já to spíše řeším individuálně, zeptám se, v čem se žena dobře cítí a vytvoříme něco podle toho, co je jí blízké, možná je fajn jednou za čas vyzkoušet i něco nového, nějaký jiný střih, barvu nebo něco podobného.

Jednoduše vyjít ze své komfortní zóny. Pokud bychom se měli bavit o nějakých basic kouscích, tak možná bych řekla sako, i když já osobně nejsem sakový typ, ale líbí se mi nosit ho také s vysokými botami nebo teniskami. Chtěla bych, aby ženy nesklouzly jen do jednoho stylu, lze alespoň překvapit barvou, střihem nebo něčím, co by ani okolí nečekalo.

Co je pro tebe osobně dokonalý outfit?

Já osobně jsem velmi kalhotová, tak sportovně-elegantní. Mám ráda, když si žena dá na sebe i během běžného dne něco velmi elegantního, ale zkombinuje to právě s teniskami a něčím chic. Mám ráda kreativitu a různé kombinace. Mimo jiné miluji kabáty, teď je jejich sezóna az toho se moc těším. Miluji kombinování kabátů s různými botami, například pro mě dokonalý look je kabát a sandálky, ale to se vidí jen na molu, bohužel k běžnému nošení je to nezrealizovatelné.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články