Středa, 29 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníTěchto 6 věcí zohledněte při výběru interiérových dveří

Těchto 6 věcí zohledněte při výběru interiérových dveří

Dveře otevřeme v průměru 22krát za den, samozřejmě za předpokladu, že je máme. Ročně to znamená slušnou (plus-mínus) osmitisícovku. I proto je dobré věnovat výběru dveří dostatek času. Aby „sedli“ do prostoru, zohledněte minimálně těchto šest tipů.

1 Pravé či levé? To je ta nejpodstatnější otázka
A jak zjistíte, jestli potřebujete právě pravé nebo levé dveře? Zcela jednoduše: postavte se před stavební otvor, představte, kterou rukou otevíráte dveře směrem dovnitř do dané místnosti. Levé dveře mají panty na levé straně a otevírají se levou rukou. Naopak pravé dveře mají závěsy na pravé straně a otevírají se pravou rukou.

Vypínače nesmí být osazeny příliš blízko dveřního stavebního otvoru. Minimální doporučená vzdálenost je 8 až 10 cm.

2 Vsaďte na jednotný styl
Co se týče designu, na trhu naleznete širokou škálu dveří s různými výplněmi – plné dveře, se skelnými výplněmi, s grafickou úpravou či kombinované s dalšími materiály, jako je například hliník. Odstín dveří by měl ladit v první řadě s podlahou – může být stejný nebo v kontrastu.

interiér s posuvnými dveřmi do pouzdra
Posuvné dveře do pouzdra výrazně šetří místo. Je však nezbytné myslet na ně už při plánování stavby, resp. před rekonstrukcí. Povrchová úprava zárubní se většinou volí stejná s dveřmi, aby se docílilo harmonického vzhledu. (Dveře Sapeli TENGA 28 s povrchovou úpravou z přírodní dýhy) Zdroj: Sapeli

Nespoléhejte se na internetové vzorníky a katalogy, prezentované barvy se totiž od skutečnosti často liší. Sázkou na jistotu je osobní návštěva prodejny a výběr z tam dostupných vzorků.

Některé modely dveří jsou součástí kolekcí, v jejichž rámci se jednotlivé modely liší mírou zasklení a výplní. Výhodou takových kolekcí je, že dveře můžete v rámci interiéru jemně variovat, přičemž se zachová jednotný design a styl.

Z typového hlediska jsou nejčastějším řešením klasické otočné dveře s viditelnými panty. Moderní otočné dveře však disponují také skrytými panty, které se zapustí do roviny stěny. Pokud potřebujete ušetřit prostor, můžete vsadit na posuvné dveře – posun může být zapuštěn do pouzdra nebo instalován na zeď.

3 Barva a estetika nejsou to nejdůležitější kritérium při výběru. Zajímejte se io materiál
Od použitého materiálu se totiž odvíjejí akustické a termoizolační vlastnosti dveří a také jejich cena. Navíc kvalitní konstrukce určuje také životnost dveří.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články