Středa, 29 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomePro ŽenyKruhy pod očima? Vyhlaste jim válku! Pomůžou vám ověřené tipy oblíbené vizážistky

Kruhy pod očima? Vyhlaste jim válku! Pomůžou vám ověřené tipy oblíbené vizážistky

Jak se zbavit kruhů pod očima? Probděná noc, málo vody, ale i nesprávný krém, špatná strava či přehnaná péče. To vše ovlivňuje vznik otoku očního okolí. Existuje pár účinných způsobů, jak se ho zbavit.

Kruhy pod očima? Příčin je mnoho
Máte často oteklé oči? Otoky očních víček čas od času potrápí každou z nás. Při pohledu do zrcadla vám asi není všechno jedno. Zbytečně se nestresujte, neboť ze stresu budete mít ještě i vrásky. Jednoduše udělejte vše proto, aby kruhy rychle zmizely.

Důvodů vzniku oteklých víček a tmavých kruhů pod očima je tolik, že si snad ani nebudete umět vybrat, ke kterým ty své připsat. Nejčastěji jsou výsledkem nezdravého životního stylu. Otok se objeví vždy tehdy, když spíte málo, nebo se velmi špatně vyspíte a tělo se nestihlo dostatečně zregenerovat.

Ale i tehdy, máte-li přes den plnou hlavu starostí a zapomenete se napít vody. Spouštěčem může být také konzumace extrémně slaného jídla nebo vysoký příjem bílkovin. Ráno vás mohou potrápit kruhy pod očima, když přesedíte hodiny u počítače, nebo si večer poplačete u nějakého romantického filmu. Objevit se mohou častěji i při nošení kontaktních čoček.

Rovněž se na ně připravte po přežurované noci, po pití alkoholu, nebo pokud jste byli v zakouřeném prostoru. V létě vznikají pokud je v místnosti nízká teplota klimatizace a naopak v zimě je-li pokoji přetopené nebo suchý vzduch. U žen se oteklá víčka častěji objevují v období ovulace a menstruace, což souvisí s hormonálními změnami.

Nesprávná kosmetika
Problém může vznikat také u vás v koupelně. Pokožka v okolí očí je velmi jemná, proto byste měli být maximálně obezřetná při výběru kosmetiky určené pro tuto část obličeje. Vaše pleť totiž může velmi jednoduše zareagovat na konzervační látky nebo parfémované složky krémů, olejů nebo sér, které na oční okolí používáte. Pozor i na barviva v dekorativní kosmetice, tedy u make-upů a pudrů.

Chcete-li na oblast kolem očí aplikovat pouze bio kosmetiku, ani to nemusí být úplná výhra. Čisté bylinné extrakty jsou častým spouštěčem mírných otoků očního okolí.

Pravidelné kontroly kosmetiky
Pokud se vám otok zdá podezřelý, zkontrolujte veškerou kosmetiku, se kterou jste v posledních hodinách přišli do kontaktu. První věcí je datum spotřeby. V každém kosmetickém produktu se po čase začnou množit bakterie a plísně, proto nikdy, opravdu nikdy nepoužívejte kosmetiku po záruce.

Rovněž dezinfikujte různé pomůcky, kterými se zkrášlujete. Za otokem očí se může skrývat i nesprávně umytý štětec, houbička na make-up či rollery.

Věk nezastavíte
Oteklá víčka se u žen objevují is přibývajícím věkem, protože pokožka v okolí očí postupně ztrácí elasticitu. Pokud se ale o sebe budete příkladně starat, máte alespoň na pár let vyhráno. Samozřejmě, oční okolí umíte částečně zachránit kvalitní kosmetikou, pravidelnou návštěvou kosmetičky nebo poté až plastického chirurga.

Jak na to
Když vám otok očních víček vznikl jen jednorázově, protože jste byli na párty, nebo jste do noci dlouho pracovali, jestli jste se špatně vyspali, tehdy vyzkoušejte rychlou první pomoc a sáhněte alespoň po kapkách do očí a obličej si opláchněte studenou vodou.

„Úžasně zabírají studené obklady. Když je otok velký, doporučuji použít roller vytažený z chladničky nebo gelové masky či polštářky pod oči také vychlazené v chladničce. Pozor ale, aby nebyly až příliš studené, abyste si nepoškodili oční okolí,“ doporučuje vizážistka celebrit Veronika Vargová.

Máte-li alespoň pár minut čas, otoku se věnujte. „Vyzkoušejte masáž obličeje a okolí očí, která vám rozproudí lymfu, prokrví a okysličí pokožku. Díky správným tahům se stimuluje tvorba kolagenu a elastinu, což vede ke zmírnění otoku a dokonce až k jemnému vyhlazení vrásek,“ doplnila odbornice na ženskou krásu.

Dary přírody
Určitě víte, že otok očí docela pěkně stáhnou i dvě kolečka okurky. Vyzkoušejte například i obklad ze sáčků černého čaje nebo z heřmánkového čaje. Sáčky nejprve zalijete horkou vodou, aby se čaj aktivoval a následně jej zchlaďte studenou vodou a přiložte na oči a oteklá místa. Pusťte si i dobrou hudbu a alespoň chvilku relaxujte.

Stačí hrášek
K ošetření očního okolí, nejen při zmírnění otoků, ale i při denní rutině, používejte pouze přípravky k tomu určené, protože jejich složení je takové, aby nedráždilo oči.

Mohou to být výživné krémy s obsahem kyseliny hylauronové, peptidů, antioxidantů a rozjasňujících pigmentů. No ak tomu, aby byl krém či sérum účinné vám stačí nanést množství ve velikosti hrášku. Krém si do pokožky vždy jen jemně vklepejte prsty.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články