Středa, 29 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJak díky nevydařené chodbě lze přijít k luxusnímu šatnímu prostoru

Jak díky nevydařené chodbě lze přijít k luxusnímu šatnímu prostoru

Co charakterizuje interiér tohoto bytu? Kvalitní přírodní materiály, praktický nábytek na míru se spoustou odkládacího prostoru a jemná nadčasová barevnost? Ano, ale především byl tvořen tak, aby se zde cítili dobře děti i dospělí. family friendly.

Rozloha: 90 m2; 3,5-pokojový byt

Mladou rodinku se dvěma dětmi oslovil byt v novostavbě s prostornou společenskou zónou a velkým balkonem. Dvě koupelny, dvě místnosti na dětské pokoje i velký šatník jim hrály do karet. S čím se však odmítli ztotožnit, byla navzdory velkorysé metráži bytu malá úzká vstupní hala a také dlouhá chodba plná dveří. Manželé se shodli, že vylepšení dispozice a komplexní zařízení jejich budoucího domova raději svěří do rukou profesionálům. Své dobré rozhodnutí později velmi ocenili.

Dispoziční odlehčení
Spolupráci začali se sympatickou architektkou Anitou Stankovou, která chytrou úpravou nenosných příček vytvořila přesně to, co domácí potřebovali, a přidala i další výhody. Co všechno úpravou dispozice získali? V první řadě mnohem větší vstupní halu, kde mohou domácí komfortně vítat návštěvu či bez omezení sundat kufry po návratu z dovolené.

úložný vestavný nábytek v chodbě s dveřmi bez zárubní
Jednotné materiálové provedení nábytku se táhne celým interiérem. Vstupní halu plynule propojuje s otevřenou denní zónou. Zdroj: Miro Pochyba

Navíc malým ukrojením z jedné části dětské zóny získaly přímo ve vstupní hale obrovské odkládací místo ve vestavěném šatníku až do výše stropu. Svým vzhledem téměř splývá s původní stěnou. Toto řešení jedním tahem odstranilo z dohledu hned dvoje dveří, které v hale působily rušivě.

Dispozičními změnami a optickými triky jsme proměnili původní úzkou chodbu plnou dveří na prostornější vstup vybavený velkým šatníkem. Vestavěný nábytek a dveře bez viditelných zárubní ze stejného materiálu nepoutají pozornost a téměř splývají se stěnami.

  • Ing. arch. Anita Stanková, umnaarchitektura.sk

Výměna příčky za nábytek
Největší efekt však přineslo zrušení příček samostatného šatníku v půdorysu kupovaného holobytu. Autorka návrhu tak mohla zvětšit jednu ze dvou stejně velkých koupelen o hloubku jedné skříně šatníku. Ostatní část šatníku spojila s ložnicí, ve které vytvořila takzvaný walk-in šatník jen truhlářskou výrobou na míru.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články